SuperCut B167G34H3 Carbide Impregnated Bandsaw Blade, 167" Long - 3/4" Width, 3 Hook Tooth
★★★★★ 4.2 68 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by mail.bracinobonallc.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • 13' 11" (13 feet 11 inch) Long, For Woodcutting Only; 0.032" Thickness; .042" Kerf
  • Premium Gold Blade
UPC 764968895558
Brand Name Supercut
Part Number B167G34H3
Manufacturer SuperCut
Material Type Carbide Impregnated
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.2 out of 5
★★★★★
68 ratings | 28 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
78% (53)
4 stars
6% (4)
3 stars
3% (2)
2 stars
2% (1)
1 star
11% (7)